X
تبلیغات
رایتل

.: کرمانشاه دیار شیرین :.
نوشته هایی از کرمانشاه 
قالب وبلاگ

شرکت ماهواره قصر از سال گذشته بعنوان اولین آی سی پی کرمانشاه و با داشتن ارتباط ماهواره ای کارش را شروع کرد و شروع خوبی هم داشت. سرعتش خوب بود و مخصوصا موقع دانلود کردن میشد این مسئله را بخوبی متوجه شد. از نظر قیمت هم با پائین آوردن قیمتها، حصار بازار انحصاری اینترنت فروشی را شکست. بعد هم یک کار جالب دیگری کرد و آنهم ارائه وی او آی پی یا تلفن اینترنتی با استفاده از همان کارت اینترنت بود بعلاوه شبها هم دوساعت مجانی را در اختار کاربرانش گذاشت. در دی ماه گذشته بطور ناگهانی خطوط این سرویس دهنده دچار اشکال شد و من برای اولین بار در ساعت یک صبح به تلفن پشتیبانی شرکت زنگ زدم و در کمال تعجب جوانی جوابم را داد و خودش را مسس شرکت معرفی کرد. او گفت که مخابرات خطوط آنها را قطع کرده است  دلیل عمده آنرا مخالفت سایر سرویس دهندگان اینترنتی میدانست. مطلبی که بعدا صحت آن بر من مشخص شد. بهرحال بعد از قطع لینکهای ماهواره ای ، این شرکت با استفاده از خطوط دیتا فعال شد. از یکی دو هفته پیش مجداد خطوط شرکت قطع شد و من متوجه شدم که گویا این شرکت به فعالیت خود خاتمه داده است.

گرچه شاید برای هیچکس ظهور و محو یک شرکت خدمات اینترنت چندان مهم نباشد اما از این زاویه قابل بررسی است که چرا مسئولین استان و بخصوص مخابراتی ها در شرایطی که ضریب نفوذ دیتا در کشور بسیار کم و کوچک است و در حالیکه بعنوان مقایسه  در همین هندوستان فقیر، دولتش برای روستاها هم امکان دست رسی به اینترنت را و تجارت الکترونیکی را فراهم کرده است، ما باید بگونه ای تنگ نظرانه عمل کنیم که امکان فعالیت را از سرمایه گذاران آی تی سلب و زمینه رقابت را محو نمائیم. تا کی بایستی با هر نو آوری از در عناد و ستیزه در بیائیم؟ تا کی؟

شاید برای رقبای شرکت یاد شده حذف رقیب واقعه ای مسرت بخش باشد اما بایستی یاد آوری کنم بدعت شرکت ماهواره قصر در پائین آوردن قیمت و ارائه سرویسهای مناسب، یکی از نقاط عطف در تکنلوژی اطلاع رسانی استان بود و دیگر اینکه به یقین و بزودی کسان دیگری با سرمایه و قدرتهای بیشتر! خواهند آمد که نمیتوان با روشهای بدوی آنها را از میدان بدر کرد. پس بهتر آنست که از همین حالا بفکر اتخاذ روشهای بهتری در ارائه سرویسها بود.  

(ضمنا من هیچ نسبتی با آی اس پی مذکور ندارم. دست رسی مجانی و کارت مفت هم بهم نداده بود.)

[ سه‌شنبه 4 فروردین‌ماه سال 1383 ] [ 01:29 ] [ پیمان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 573154